Державна реєстрація права власності на нерухоме майно (квартиру, житловий будинок, будівлю, споруду, житлові та нежитлові приміщення, гараж, земельну ділянку) передбачає процедуру внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Підтвердженням реєстрації права власності є видача Витягу з Державного реєстру речових прав власнику майна. Витяг не є правовстановлюючим документом, а лише підтверджує наявність в Державному реєстрі прав відомостей про майно та власника.
Тільки після проходження процедури державної реєстрації майном можна повноцінно розпоряджатися, зокрема – продати, подарувати, обміняти, здати в оренду.
Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно затверджений Постановою Кабінету Міністрів України та має вичерпний перелік документів, на підставі яких здійснюється реєстрація прав на нерухомість. Важливо, що у різних випадках пакет документів може відрізнятись.
На сьогоднішній день проведення державної реєстрації нерухомого майна здійснюється виключно державними реєстраторами, які прийшли на зміну реєстраторам Бюро технічної інвентаризації, оскільки вони державою наділені повноваженнями у сфері реєстрації відповідно до законів та нормативно-правових актів.
Рекомендуємо для розв’язання усіх питань звертатися за консультацією до кваліфікованих спеціалістів нашої компанії, які мають значний досвід роботи у цій сфері.